Sedací soupravy německé výroby
Jakou sedačku hledáte ?
Prodejna

aktuálně pouze online prodej do odvolání

Doprava

rozvoz po celé ČR zdarma pro soupravy na zakázku

Doporučené stranky

Měna
Návštěvnost
Dnes: 1Celkem: 1
Uživatelů online: -1

Hagesan | kosmetika

HG International B.V., je čistě nizozemský podnik s vlastními pobočkami v různých zemích, v němž denně pracuje s velkým nasazením celkem víc než 200 lidí.

Hlavní sídlo (a také místo výroby) se nachází v Almere: mladém, dynamickém a rychle rostoucím městě v provincii Flevolandu. Tam máme dostatek prostoru k uskutečňování svých ambic a cílů. A zde také ve vlastní továrně vyrábíme na 300 různých výrobků HG, které si nacházejí cestu k milionům spokojených spotřebitelů ve více než 45 zemích.

Historie HG.

Písmena HG mají původ ve švédském podnikateli Håkanu Gipovi. Tento si nechal počátkem šedesátých let minulého století na univerzitě ve Stockholmu vyvinout několik vysoce kvalitních čistících prostředků. Tyto čistící prostředky byly primárně určeny pro plavecké bazény.

V roce 1969 začala malá nizozemská firma Van Altena B.V. u Heemstede dovážet tyto výrobky HG ze Švédka. Uspěli s nimi nejen v oblasti bazénů, ale záhy i u obchodníků se stavebninami, kteří prodávali keramické dlaždice.

V polovině sedmdesátých let minulého století švédskou firmu HG koupil finský podnik. Když bylo rozhodnuto i o přemístění továrny HG na severozápad Finska, bylo to z důvodu velké vzdálenosti pro firmu Van Altena B.V. podnětem k tomu, aby začala sama vyrábět výrobky HG v Nizozemsku. Z toho důvodu nakoupila receptury a značková práva HG od finské firmy a založila malou výrobnu v Oldenzaalu.

Po několika velmi úspěšných letech pro firmu Van Altena B.V. se dostala nizozemská ekonomika na začátku osmdesátých let do recese. V jejím důsledku nastaly také pro firmu Van Altena těžké časy s velkými ztrátami. Proto se v roce 1982 tehdejší vedení Van Altena B.V. rozhodlo angažovat externího poradce, který měl radit managementu ve sledování strategie k překonání těchto problémů.

Po důkladné analýze trhu se tehdy rozhodli přesunout své zaměření z bazénů a obchodníků se stavebninami na spotřebitelský trh. V témže období se také pracovalo na pozici značky HG: „HG by měla být značkou pro všechny problémy čištění a údržby pro dům i zahradu." Kromě známé dobré kvality se stala inovace velmi důležitým pilířem tohoto konceptu.

Pracovalo se mezitím také intenzivně na vybudování exportu prostřednictvím dovozců. Prvními exportními zeměmi byly Belgie, Anglie a Německo, po nich následovaly mnohé další. A to nejen v Evropě, ale i na Středním Východě, v Asii, Kanadě a Spojených Státech.

Počátkem devadesátých let začala být opakovaně rozšiřovaná továrna v Oldenzaalu příliš malá a ani hlavní sídlo v Hillegomu nemělo dostatečný prostor k růstu. Proto se firma rozhodla umístit obě součásti pod jednu střechu, a sice do Almere. Tento zcela nový objekt se začal používat od 1. ledna 1997.

V roce 2000 jsme převzali anglického dovozce a jeho jméno se změnilo na HG Hagesan UK Ltd. Tato firma funguje jako 100% dceřiná společnost.

O rok později, v roce 2001, HG kompletně převzala i svého belgického dovozce a přejmenovala tuto firmu na HG Belgium bvba-sprl.

 V tuto chvíli jsou výrobky HG k dostání ve více než 45 zemích, přičemž v Nizozemsku, Belgii, Německu a Anglii s nimi pracují naši vlastní lidé. V ostatních zemích pracujeme s místními dovozci. Značka HG je po celém světě k dostání v četných odbytištích: od obchodu s dlaždicemi po drogérie, a od potřeb pro kutily po supermarkety. Tam všude si spotřebitelé vybírají důvěrně známou kvalitu HG!