Sedací soupravy německé výroby
Jakou sedačku hledáte ?
Prodejna

aktuálně pouze online prodej do odvolání

Doprava

rozvoz po celé ČR zdarma pro soupravy na zakázku

Doporučené stranky

Měna
Návštěvnost
Dnes: 1Celkem: 1
Uživatelů online: -1

Alcantara

Instrukce k udržování 

Alcantara je registrovaná známka inovačního materiálu, je exkluzivně vyráběna společností Alcantara S.p.A.  Je funkční a elegantní zároveň, spojuje v sobě kvality jako je měkkost, sytost barev, je obzvláště odolná proti skvrnám a snadná na údržbu. Může být použita pro prestižní nábytek, do aut, v oděvnictví a oděvních doplňcích.  

 

Běžná údržba

K zachování krásy Alcantary je doporučeno provádět pravidelnou péči. Látku nemněte příliš silně a nedoporučujeme použití parních či vodních čistících přístrojů. 

 

Denní čištění 

Pro odstraňování prachu z Alcantary použijte jemný kartáč, čistou látku nebo vakuový čistič.  

 

Týdenní čištění 

Po odprášení Alcantary ji přetřete jemně navlhčenou bavlněnou látkou. Vyvarujte se použití potištěných savých látek či papírů, neboť mohou pustit barvu.

 

Roční čištění 

Jestliže potah lze sundat, doporučujeme látku vyprat v pračce dle níže uvedených instrukcí. Jestliže potah nelze sundat, doporučujeme použít přípravky James (www.james.nl). Pokud tyto přípravky nemáte k dispozici, řiďte se následujícími instrukcemi. Zbavte látku prachu, navlhčete měkkou čistou látku nebo houbu v čisté vodě, pořádně houbu nebo látku vyždímejte a přejeďte jí celou plochu látky tak, abyste látku příliš nezmokřili; vymáchejte houbu nebo látku a dle potřeby postup opakujte. Nechte látku uschnout (nejlépe přes noc). Jakmile je látka suchá, použijte k obnově materiálu jemný kartáč.  

 

Hlavní instrukce k praní  

Jestliže je nutno látku vyprat, řiďte se následujícími instrukcemi. Jestliže lze potah sundat, můžete ho bezpečně vyprat na 30 °C s jemným pracím prostředkem; látku nenechte v pračce ždímat. Jestliže jsou podél krajů látky Velcro úchyty, musí být zabezpečeny Velcro-ochranou před praním, aby nepoškodily látku. Jakmile je látka vypraná, nechte ji uschnout na otevřeném vzduchu a jemně ji učešte měkkým kartáčem. Alcantara nesmí být bělena chlórem. V případě nutnosti může být Alcantara žehlena; mezi látku a žehličku umístěte bílou látku. Žehlička nesmí překročit teplotu 110 °C.  V případě suchého čištění nesmí být použit trichloretylen a látka nesmí přijít do přímého styku s čistícím přístrojem. Při použití vstřikovacího extračního přístroje je povolena pouze nízká teplota. Pro čištění potahů, které nelze sundat, následujte instrukce uvedené v sekci „Roční čištění“.

 

Hlavní instrukce k odstraňování skvrn  

Nemáte-li k dispozici doporučené přípravky, postupujte při čištění lokálních malých skvrn následovně:

- jednejte okamžitě (do 30ti minut); skvrna musí být odstraňována směrem od okrajů do středu, aby nedošlo k jejímu rozmazání

- nikdy nelijte či nesypte (ani jinak nenanášejte) čistící prostředky přímo na Alcantaru

- před odstraněním skvrny odstraňte z látky nejdříve její pozůstatky; je-li skvrna hustá (jogurt, džem atd.), použijte houbu nebo plastovou stěrku; je-li skvrna tekutá, použijte čistě bílou savou látku nebo papír

- vyvarujte se dření k zabránění vsáknutí skvrny či jejímu rozšíření

- použijte k odstraňování skvrn bílou látku nebo dobře vyždímanou houbu

- jestliže používáte houbu, dobře ji vyždímejte a vyplachujte po každém setření 

 

Pro specifické postupy pro jednotlivé typy skvrn a materiály, které by měly být použity, následujte níže uvedené postupy. 

 

Ve vodě rozpustné skvrny 

Doporučujeme použít doporučené přípravky. Nejsou-li k dispozici, doporučujeme použití dle typu skvrny vodu, citrónovou šťávu a čistý etanol (ethyl alkohol); následujte níže uvedené doporučené postupy.

- ovocný džus, džem, želé, sirup, kečup: použijte vlažnou vodu, opláchněte poklepáváním čistou vodou

- krev, vejce, exkrementy, moč: použijte studenou vodu; zabraňte styku s teplou vodou, neboť by se substance srazily; opláchněte poklepáváním čistou vodou

- likéry, alkoholické nápoje, víno, pivo, kola, čaj: použijte vlažnou vodu; jestliže skvrna přetrvává, použijte citrónovou šťávu a dobře opláchněte

- propiska, kakao, čokoláda, krémové a čokoládové moučníky, zmrzlina, hořčice: použijte vlažnou vodu; opláchněte poklepáváním čistou vodou

- ocet, vlasový gel, tomatová omáčka, káva s cukrem: použijte citrónovou šťávu a pak setřete vlažnou vodou, opláchněte poklepáváním čistou vodou  

 

Ve vodě nerozpustné skvrny   

Doporučujeme použít doporučené přípravky. Nejsou-li k dispozici, doporučujeme použití dle typu skvrny vodu, citrónovou šťávu a čistý etanol (ethyl alkohol); následujte níže uvedené doporučené postupy.-          rtěnka, make-up, řasenka, oční stíny, parfém, krém na boty, oleje a tuky obecně, tráva, fixy: potírejte etanolem, poté vodou a opláchněte. Skvrny od trávy a propisovačů, které je extrémně obtížné odstranit, je důležité čistit co nejdříve, aby příliš nezaschly.-          žvýkačka a vosk: přiložte na skvrnu plastikový sáček plný ledu, jakmile nečistoty ztvrdnou, jemně je odstraňte a poté potřete místo etanolem. 

 

Odolné skvrny 

Opakujte výše uvedené postupy tak často, jak je to nutné. I ty skvrny, které nejsou rozpustné ve vodě, často vyžadují konečné ošetření vodou. Staré skvrny a skvrny neznámého původu Nejdříve skvrnu stírejte vlažnou vodou, poté ji opláchněte poklepáváním čistou vodou. Jestliže vidíte, že se skvrna ve vodě rozpouští, pokračujte ve stírání tolikrát, kolikrát je potřeba. Nechte místo uschnout a jestliže je to nutné, ošetřete místo etanolem. 

 

Značka a certifikáty  

Alcantara S.p.A. systém kvality se řídí standardy UNI EN ISO 9001:2000, certifikát byl vydán ICIM. ICIM také řadí Alcantaru do ISO TS 16949:2002 technických specifikací, především pro uznání jinými důležitými společnostmi. Systém filozofie životního prostředí je řazen v posledním vydání UNI EN ISO 14001:2004 standardů. Oeko-Tex standardy stvrzují, že výrobek je zdraví nezávadný.

 

 

 

 

     

 Ivory 1150                          Corn 1070                           Sand Rose 1108                 Apricot 4096

     

Palm 4084                          Sea Sand 1100                  Dave Grey 1112                 Callot Rose 1510

     

Orion Skin 4197                          Wood 6419                  Creme 1044                     Camel 3051

     

Graish Beige 4083                      Rust 4097                  Braun 7801                     Amber Glow 1110

     

Taupe 4180                         String 5141                    Teak 6906                     Raw Amber 6833

     

Edelweiss 2106                     Olive Green 3322            Goya Reed 3096                    Ice 1042

     
Nile Blue 6801                    Amond Green 2161            Pistachio 1045                  Angel Red 3232
     
Aubusson 2129                   Mars Grey 3470                Celadon Green 2156                Sun 1125
     
Sanguine Red 5301             Porcelain Blue 4175            Pearl Grey 4078              Lauren Green 4118
     
Mandarin 1047                   Zinnia Red 5201                Bohemian Blue 7586             Stone Grey 5810 
     
Lichen Green 6405               Curry 1016                      Ponpeian Red 8801            Infanta Blue 6408
     
Mars Grey II 3460                Robin Hood 6501             Cuoia 4077                        Aurbergine 7569
     
Commodore Blue 6503              Chic Grey 6404             Kiwi 6407                     Cadmium 4025
     
Violet 6601                           Navy Blue 7941                 Sea Grey 6404                 Eucalyptus 4702